II Ogólnopolska Konferencja „IT w zdrowiu. Polskie zdrowie w przeddzień elektronicznej dokumentacji medycznej”, organizowana przez Śląską Sieć Metropolitalną Sp. z o.o. i Miasto Gliwice.

Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „IT w zdrowiu. Polskie zdrowie w przeddzień elektronicznej dokumentacji medycznej”, która odbyła się w dniach 13 – 14 maja 2015 r. przedstawiciele branży medycznej debatowali, jak efektywnie wykorzystywać nowe technologie w medycynie i jak finansować nowatorskie projekty.

Konferencja zorganizowana została przez Śląską Sieć Metropolitalną we współpracy z  Miastem Gliwice w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. Przedmiotem Konferencji były zmiany w służbie zdrowia wynikające ze strategii zmian w systemie ochrony zdrowia, takie jak między innymi: elektroniczna dokumentacja medyczna, e-recepta, e-rejestracja oraz techniczno-prawne aspekty ich funkcjonowania. Podczas Konferencji i towarzyszącej jej Targów pokazano również najnowsze trendy technologiczne w medycynie, w tym sprzęt i rozwiązania wdrożeniowe oraz rozwiązania IT dla służby zdrowia.
Wydarzeniu towarzyszyły Targi podmiotów działających w sektorze zdrowia, takich jak: producenci i dystrybutorzy sprzętu medycznego, oprogramowania dla placówek ochrony zdrowia, firmy farmaceutyczne.