Za nami Finał VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mat@ndo, który odbył się 25 października 2018r w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Uczniowie mieli godzinę na rozwiązanie 14 zadań: 4 informatycznych i 10 matematycznych, m.in. z zakresu planimetrii, trygonometrii, funkcji liniowych i kwadratowych oraz systemów liczbowych i funkcji logicznych. Pracowali przy komputerach w 3-osobowych drużynach, mając do dyspozycji wyłącznie kartkę i długopis. Wyłaniając zwycięzców jury wzięło pod uwagę poprawność wykonania zadań oraz czas.

Tegorocznymi finalistami w kategorii szkół licealnych zostali:

  • I miejsce –  V Liceum Ogólnokształcące z Bielska Białej
  • II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Radomska.
  • III miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki z Miechowa

W kategorii szkół technicznych: 

  • I miejsce – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z Gliwic
  • II miejsce – Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 z Warszawy
  • III miejsce – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II z Kleszczowa

Mistrzem Mat@ndo 2018 zostało V Liceum Ogólnokształcące
z Bielska Białej

Tegoroczny konkurs został rozszerzony o zadania informatyczne przygotowane przez Instytut Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. 

W tej kategorii mistrzem Informatyki w kategorii szkół licealnych zostało  II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Radomska, a kategorii szkół technicznych Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych z Gliwic.

Intelektualne zmagania to najważniejszy, ale nie jedyny aspekt Mat@ndo. Podczas finału odbyły się również spotkania z przedstawicielami świata nauki, prezentacje, warsztaty popularnonaukowe oraz wykłady prowadzone przez pracowników Politechniki Śląskiej m.in. na temat: rozpoznawania emocji przez komputery i fascynujący świat nauki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunom. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w eliminacjach oraz finale tegorocznej edycji konkursu.

Organizatorami wydarzenia było Miasto Gliwice oraz Śląska Sieć Metropolitalna, a patronem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Śląskie Kuratorium Oświaty, Politechnika Śląska i Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Patroni medialni: TVP Katowice, TVS, Radio CCM, infogliwice.pl

Partner strategiczny konkursu: Euvic Sp. z o. o.