25 czerwca w Gliwicach pasjonaci nowych technologii już po raz trzeci będą mogli zapoznać się z nowościami sprzętowymi i innowacyjnymi projektami, tym razem wykorzystującymi wirtualną rzeczywistość. III edycja Multimedialnego Miasteczka Plenerowego „Media Tent”, organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną i Miasto Gliwice, zagości w tym roku w gliwickiej Starej Fabryce Drutu, która na kilka godzin stanie się „Fabryką Przyszłości”.   

Pokazy, spotkania i warsztaty dla dzieci i dorosłych – to w dużym skrócie program tegorocznego wydarzenia. Hasłem przewodnim III edycji „Media Tent” jest „Fabryka Przyszłości” i nie wybraliśmy go przypadkowo. Podczas imprezy zbadamy czy opuszczone industrialne przestrzenie można ożywić i uruchomić na nowo, doświadczymy tego, jak dzięki nowym technologiom miejsca niemożliwe do odwiedzenia stają się bliskie na wyciągnięcie ręki, porozmawiamy o tym jak wirtualna rzeczywistość odmienia oblicze naszej teraźniejszości i kreuje przyszłość, a nawet wyprodukujemy własne narzędzia do jej eksplorowania. W namiotach „Media Tent” będzie można zobaczyć i wypróbować niezwykłe urządzenia, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość, a także wziąć udział w spotkaniach z twórcami sprzętu i oprogramowania, które pozwalają jej doświadczyć.

Dla najmłodszych fanów nowych technologii przygotowaliśmy warsztaty, na których będą mogli skonstruować własną ruchomą maszynę, zaprojektować fraktal, a także sprawdzić się w roli operatorów kamery. Wszystkich uczestników zapraszamy do akcji kolektywnego budowania fotoplastykonu, który dzięki kartonowym goglom do wirtualnej rzeczywistości przeniesie nas w trójwymiarowy świat. Obrazy w trójwymiarze będzie też można stworzyć samodzielnie podczas warsztatów fotografii stereoskopowej.

Pasjonatów, którzy o wirtualnej rzeczywistości, nowych technologiach w projektach społecznych, a także ciekawych inicjatywach badawczych chcieliby porozmawiać bezpośrednio z twórcami oraz ekspertami, zapraszamy na ostatnie w sezonie 2015/2016 spotkanie TechKlubu Gliwice.

Wyjątkowym punktem programu będzie pokaz niezwykłej aplikacji Chernobyl VR Project, przygotowanej przez Partnera Strategicznego imprezy –  The Farm 51 Group. Chernobyl VR Project to unikatowe przedsięwzięcie, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR. Zespół The Farm 51 już kilkukrotnie odwiedził miejsce katastrofy przygotowując projekt i zbierając materiały wizualne, a efekty tych prac będzie można podziwiać na własne oczy już 25 czerwca w Starej Fabryce Drutu.

Szczegóły i najnowsze informacje na temat projektu na: www.facebook.com/MediaTentGliwice

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

„Media Tent” Edycja III – „Fabryka Przyszłości”
25 czerwca (sobota) 2016 r. godz. 14:00 – 20:00
Stara Fabryka Drutu, Gliwice, ul. Dubois 22