Jak wygląda proces rekrutacji

section-ba83785

Aplikacja

Kandydaci do pracy mogą składać aplikacje w odpowiedzi na dostępne ogłoszenia rekrutacyjne lub aplikacje ogólne.

Wysyłasz swoje CV, list motywacyjny na interesujące cię stanowisko wraz z oświadczeniem zawierającym zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Jeśli aktualnie nie poszukujemy osób o twoich kompetencjach możesz złożyć aplikację ogólną. W przypadku spełnienia wymogów na inne stanowisko zaprosimy Cię na rozmowę rekrutacyjną.

Aplikacje otrzymane drogą elektroniczną, zamieszczone na portalu rekrutacyjnym, otrzymane w wersji papierowej itp., które nie będą zawierały zgody na przetwarzanie danych osobowych, zostaną niezwłocznie, trwale usunięte z systemów informatycznych, portalu rekrutacyjnego itp.

Kontakt z SSM

Kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Jeśli Twoja aplikacja spełnia kryteria oferty, to pracownik HR dzwoni do Ciebie by umówić Cię na rozmowę rekrutacyjną.

Rozmowa rekrutacyjna

Rozmowa rekrutacyjna może być poprowadzona zdalnie lub w siedzibie SSM. Rozmowa rekrutacyjna przebiega w dwóch etapach:

  • I etap – rozmowa trwa około 30 minut, podczas której opowiesz o sobie, swoim doświadczeniu i kwalifikacjach. Podczas rozmowy zostaną zadane również pytania merytoryczne.
  • II etap – w przypadku spełnienia oczekiwań komisji rekrutacyjnej zostaniesz zaproszony/a do II etapu rozmowy z Prezesem Zarządu. Informację otrzymasz
    e-mailowo lub telefonicznie

Zakończenie rekrutacji

Na podstawie przeprowadzonej rozmowy rekrutacyjnej zostanie podjęta ostateczna decyzja dotycząca wyboru kandydata na dane stanowisko. Informację  o wyniku otrzymasz e-mailowo lub telefonicznie.

Jaki jest czas rekrutacji?

Zarówno długość trwania procesu, jak i etapy rekrutacji mogą się różnić, w zależności od ilości aplikacji do rozpatrzenia oraz wymogów na określone stanowiska pracy. Rzetelnie analizujemy wszystkie CV. Pamiętaj, nawet jeśli nie przejdziesz pomyślnie rekrutacji na dane stanowisko, to przy wyborze innej oferty zawsze możesz aplikować ponownie.

Proces przetwarzania danych osobowych kandydatów odbywa się z sposób zgodny
z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami, kandydatom do pracy umożliwiane jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną dotyczącą procesu przetwarzania danych osobowych (Klauzula RODO - link).

Szczegółowe zasady dotyczące rekrutacji i selekcji kandydatów do pracy znajdziesz w „Regulaminie Rekrutacji i selekcji kandydatów na stanowiska pracy w Śląskiej Sieci Metropolitalnej Sp. z o.o. w Gliwicach” - link